Çağrı Merkezi / 0 (850) 303 79 69

Bize Yazın / iletisim@poyrazwifi.com.tr

Hızlı Fatura Ödeme

Mercusys Modem/Router Ayarları

Anasayfa / Blog / Mercusys Modem/Router Ayarları
Sevdiklerinizle Paylaşın

1- Cihazınızın güç adaptörünü takın ve internet kablosunu modemin WAN portuna takın. Modeme kablolu bir şekilde bağlanmak için LAN girişine bilgisayarınızı yada diz üstünüzü bağlayın. Kablosuz olarak tablet ve cep telefonu ile bağlanmak için bu cihazlarınızın kablosuz ağ bulma ayarlarından modem ismine tıklayıp bağlanabilirsiniz. Modem ismi daha önceden belirttiğiniz bir isim olacağı gibi fabrika ayarlarına dönmüş cihazlarda MERCUSYS başlıklı bir isimde olabilir.

2-İnternet penceresine 192.168.1.1 yazarak giriş yapın. Aşağıdaki resimde belirtildiği şekilde modeminize daha sonradan giriş yapabilmek için şifre oluşturmanız gerekemektedir. 6 karakterli şifre oluşturup ileri ok butonuna basın.


NOT: Bu aşamadan sonra iki ayrı kurulum sistemi gösterilecektir. Dış anten eğer bireysel olarak sadece sizin kullanımınızdaysa 3ncü maddeyi okuyun. Eğer binanızda Poyraz WiFi merkezi sistem bulunuyorsa lütfen 3ncü maddeyi geçerek 4ncü maddede belirtilen işlemleri yapın.

3- Dış anten cihazı sadece sizin kullanımınızdaysa; Connection Type bölümünü "Dynamik IP" olarak seçin ve ardından ileri ok butonuna basın.4- Binanızda merkezi sistem bulunuyorsa; Connection Type bölümünü "PPPoE" olarak seçin ve ardından Poyraz WiFi tarafından aboneliğinize tanımlanan kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve ileti ok butonuna basın.


5- SSID bölümüne kablosuz ağ adınızı türkçe karakter olmadan yazın. Password bölümüne kablosuz ağ şifrenizi en az 8 karakter olacak çekilde yazın ve ileri ok butonuna basın.


6- Tüm ayarları doğru olarak yapılandırdıysanız kurulum işlemleri tamamlanmış demektir. Onay butonuna basıp modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.


7- Bu aşamadan sonra modem arayüzünüze ulaşmış olacaksınız. Buradan kablosuz modem adınızı ve şifrenizi değiştirebilir modeminize kaç kişinin bağlı olduğunu görebilirsiniz.


 Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
Copyright © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.


Yükleniyor...